Stříkané izolace

Tvrdá polyuretanová pěna je dvousložkový materiál s uzavřenou a otevřenou buněčnou strukturou. Míchání těchto složek probíhá přímo na místě aplikace. Přes zařízení speciálního stroje dochází k ohřevu a tlakování každé složky zvlášť, jejich následnému transportu vyhřívanými hadicemi až k místu nástřiku. Při střetu v aplikační pistoli dochází k smíchání složek a následné reakci. Tato tekutina se mění v izolační pěnu a začne během pár vteřin narůstat a zaplní veškerá volná místa, keré je potřeba izolovat.

Vzniká tak tepelně i zvukově izolační vrstva beze spár, eliminující tepelné mosty v konstrukci. Její kompaktnost odbourává nedostatky klasických izolací - nikdy si nesedá a udržuje si izolační vlastnosti po celou dobu životnosti budovy.

Hydroizolační vlastnosti pěnové izolace s uzavřenou buněčnou strukturou řeší i malé defekty střechy a difuzní fólie - zabraňuje zatékání. Systém tvrdé izolační pěny s uzavřenou buňkou a hustotou má vynikající parotěsné vlastnosti.

Nenasákavá kompaktní vrstva zabraňuje úniku tepla v zimě. Snižuje tím až o 70% spotřebu energie na vytápění. V létě naopak nepouští teplo dovnitř.  Pěnovou izolaci s uzavřenou buněčnou strukturou má využití, jako nejúčinnější izolační prostředek.
 

Výhody izolace prováděné nástřikem polyuretanové pěny:

nejnižší hodnota koeficientu tepelné vodivosti izolací používaných ve stavebnictví

velmi dobrá přilnavost k různému druhu podloží
vysoká trvanlivost a odolnost vůči chemikáliím
značná nenáročnost aplikace izolace nástřikovou metodou
neškodnost vůči životnímu prostředí
uzavřené buňkové verze pěny mají velmi nízkou nasákavost vody (<3% objemu)
odolnost proti plísním a houbám
použití v širokém rozsahu teplot od -50°C do +100°C

 

  poptávka  

Nezávazná poptávka

Neváhejte nás kontaktovat s Vaši poptávkou!
NEZÁVAZNĚ pro Vás navrhneme řešení a vypočítáme cenu.